İzmir'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda coşkuyla kutlandı.
İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 1](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_1.jpg)
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 2](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_2.jpg)
Kentin çeşitli bölgelerindeki okullardan gelen çocukların renkli gösterileriyle bayram şenlik havasında geçti.
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 3](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_3.jpg)
İzmir'de Valilik tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti.
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 4](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_4.jpg)
Atatürk Anıtı'na İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla tören başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bayraklar öğrenciler tarafından göndere çekildi.
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 5](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_5.jpg)
Törene İzmir Valisi Süleyman Elban, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, dernek ve STK temsilcileri ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve aileleri katıldı.
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 6](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_6.jpg)
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 7](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_7.jpg)
![İzmir'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı 8](https://www.medyaege.com.tr/d/gallery/297_8.jpg)