Mardin Tanıtım Günleri için İzmirlilere çağrı

Mardin Tanıtım Günleri için İzmirlilere çağrı

Mardin Tanıtım Derneği Başkanı Beşir Çoban, “Memleket ve kişi ayırt etmeksizin dünya mirası içinde yer alan nadide kentimizin tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılacağı etkinliğe tüm İzmirlileri bekliyoruz” dedi.

Mardin Tanıtım Derneği 4-7 Mart tarihleri arasında Karşıyaka-Bostanlı Pazaryeri’nde yapılacak olan Mardin Tanıtım Günlerinin duyurusu için ilk toplantısını gerçekleştirdi. Farklı kentlerden yöre derneklerinin temsilcileri de katıldı.

c613df3b-eec8-497d-9efe-d4459717bfc8.jpg

Mardin Tanıtım Derneği Başkanı Beşir Çoban, uzun bir süredir Mardin’i tüm kesimlerin tanıyabileceği geniş kapsamlı bir dernek kurmak istediklerini ifade ederek, “Derneğimiz bir süredir faaliyette ve ilk gezimizi Mardin’e yaptık. Orada çok güzel karşılandık ve İzmir’de yapacağımız her çalışmaya destek sözü aldık. Sayın Mardin valimiz başta olmak üzere STK temsilcileri ve kurumlardan ciddi destek gördük. Burada yapacağımız tanıtım günleri için de işbirliği içinde hareket edeceğiz” sözlerine yer verdi.

8452b567-17d7-4ced-940c-7da78ff0ea5b.jpg

Çoban, Mardin’in dünya kültür mirası içinde yer alan bir kent olduğunun altını çizerek, “Mardinli olsun, olmasın herkesi bu eşsiz kentin tanıtımına katkı yapmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Mardin Tanıtım Derneği Onursal Başkanı Beşir Tunç ise, Mardin’in birlik ve beraberlik ruhunu temsil eden bir hoşgörü kenti olduğunun altını çizerek, “İzmir ve Mardin için daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz. Bir kenti tanıtmak hem kültürlerin kaynaşması demek; hem ülkemizin değerlerinin güçlenmesi demek. Mardin, çok kültürlü yapısıyla hem turizme hem kültürler arası kaynaşmaya katkı sunan bir yer. Mart ayındaki çalışmamız da buna hizmet edecek” ifadesini kullandı.

4a58d04a-be78-4a7a-a403-c8aada72cac1.jpg

Konuşmaların ardından toplantıya katılan STK temsilcileri de Mardin Tanıtım Derneği’nin çalışmasına destek sözü verdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.