Pınar Süt'ün yeni nesil ambalajları modern tasarımıyla raflarda!

Pınar Süt'ün yeni nesil ambalajları modern tasarımıyla raflarda!

50 yıl önce ülkemizi Uzun Ömürlü Süt ile tanıştıran Pınar Süt, “Nesillerin Sağlığı, Nesillerin Yarını” vizyonuyla ambalajlarını yeniledi.

Türkiye'nin süt sektöründeki lider markası Pınar Süt, 50 yılı aşkın tecrübesiyle, sağlık, kalite ve inovasyon odaklı yaklaşımını sürdürmeye devam ediyor. Sürdürülebilir gelişim vizyonuyla çalışmalarını gerçekleştiren Pınar Süt, modern tasarıma sahip yeni ambalajı için 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık 300 milyon liralık yatırım gerçekleştirmiş olacak.

Yeni nesil ambalajları Türkiye ile ilk defa buluşturan Pınar Süt, Sade Süt, Pınar Organik Süt, Pınar Çocuk Sütü ve Pınar Denge Süt çeşitlerinde Ultra Edge ambalajı tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Yeni ambalajlar, özel tasarlanmış kapağıyla kolayca çevrilip açılıyor, geniş ağız çapıyla kesintisiz ve kontrollü olarak dökülebiliyor. Kolaylıkla kavranabilmesiyle tutuş rahatlığı sağlayan Pınar Süt'ün yeni nesil ambalajı, dolaplarda yer tasarrufu da sağlıyor.

yasar-holding-icra-baskani-mehmet-aktas-ve-pinar-sut-yonetim-kurulu-baskani-idil-yigitbasi.jpg

50 YILDIR HEP YENİLİK, KALİTE, GÜVENLİ GIDA VE SAĞLIKLI NESİLLER HEDEFİ GÖZETİLİYOR

Üretime geçtikleri ilk günden bu yana gıda güvenliği, kalite ve inovasyona verdikleri öneme dikkat çeken Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, amaçlarının her zaman için sağlıklı ve mutlu nesiller yetişmesine katkıda bulunmak ve toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilen çalışmalar gerçekleştirebilmek olduğunu belirtti.

Kuruldukları yıldan bu yana sektörlerini geliştirmek için yeni yatırımlar yaptıklarını söyleyen İdil Yiğitbaşı; “2024 yılında da yaklaşık 300 milyon liralık yatırım yapmış olacağız. Yenilik ve kaliteden ödün vermeden, tüketicilerimize en iyi ürünleri ve hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ilk defa tüketicilerimiz ile buluşacak yeni nesil ambalajımız da bu vizyonumuzun bir yansımasıdır. Pınar Süt'ün uzun yıllara dayanan tecrübesini, tüketicilerimizin beklentilerini ve sektördeki en son teknolojiyi bir araya getirerek ortaya çıkardığımız yeni nesil ambalajımız, birçok açıdan fark yaratıyor. Kolay açılabilir kapağı, geniş ağız çapı ve dökme performansıyla, modern tasarımı ve kullanıcı dostu özellikleriyle tüketicilerimize değer katacak bir ürün sunuyoruz. Bizim için önemli olan sadece ürünlerimizin kalitesi değil, aynı zamanda tüketicilerimizin memnuniyetidir. Bu nedenle, yeni nesil ambalajımızı tüketicilerimizin beklentilerini karşılamak ve onlara daha iyi bir deneyim sunmak amacıyla geliştirdik. Katkısız, doğal ve ilk günkü tazeliğini koruduğumuz sütümüzü Türkiye’nin en güçlü satış teşkilatı ile ülkemizin her noktasında ulaştırarak herkesin süt içebilmesine destek olduk. Tam 50 yıldır çiftçilerimiz, tedarikçilerimiz ve tüm iş ortaklarımızla Nesillerin Sağlığı Nesillerin Yarını için yenilikçi, sağlıklı ve lezzetli ürünlerimizle tüketicilerimizin yanındayız. Bu vesileyle tüm sektör paydaşlarımızın 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutluyorum" dedi.

79 yıldır durmadan sahip oldukları girişimci ruhla inovasyon odaklı olarak çalışmaya devam ettiklerinin altını çizen Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş “Pınar markamızla daha iyi bir yaşam sunma adına tüketicilerimizin yaşamına değer katan yenilikçi ürünler ve hizmetler geliştiriyoruz. İnovasyona inanıyor, girişimci ruhumuzla sürekli olarak yeniliklere imza atıyoruz. Böylelikle topluluk bünyesindeki tüm markalarımızı ülkemizin ikinci yüz yılında öne çıkacak şekilde geleceğe taşımak istiyoruz. Pınar Süt’te gerçekleştirdiğimiz yatırım da bu çalışmalarımızın bir göstergesi niteliğinde…” diyerek pazarında lider ürünleriyle Pınar Süt’ün, 50 yıldır her gün olduğu gibi tüketicilerinin sağlığı adına ürünler geliştirmeye devam edeceğini vurguladı.

pinar-sut-genel-muduru-gurkan-hekimoglu-yasar-holding-icra-baskani-mehmet-aktas-pinar-sut-yonetim-kurulu-baskani-idil-yigitbasi-yasar-holding-baskan-yardimcisi-suat-ozyigit.jpg

GENİŞ PORTFÖY, PAZAR LİDERİ ÜRÜNLER

Günümüzde Türkiye’deki her hanede ambalajlı süt tüketilirken Ipsos Hane Tüketim Paneli’ndeki bilgilere göre her 100 hanenin 63’ü Pınar Süt tüketiyor. Türkiye'de ilk kez uzun ömürlü süt (UHT) teknolojisini kullanan marka olan Pınar Süt, yıllardır, süt ve süt ürünlerini bu ileri teknoloji ile ilk günkü lezzeti ve tazeliğinde tüketicisine ulaştırmak için çalışıyor. Pınar Süt, bugün ürün gamında Sade Süt, Protein Süt, Organik Süt, Çocuk Devam Sütü, Denge Laktozsuz Süt, Kido Aromalı Süt ve Light Süt kategorilerinden oluşan geniş bir ürün portföyüyle tüketicilere ulaşıyor.

Pınar Sade Süt yüzde 20 ciro payı ile liderken; Pınar Organik Süt de %68 pazar payı ile liderliği elinde bulunduruyor. Pınar Çocuk Devam Sütü ise Sade ve Ballı varyantları ile %54 pazar payıyla en çok tercih edilen marka olarak öne çıkıyor. Pınar Protein Süt, Vanilya, Kakao, Yer Fıstığı ve Muz Aromalı, Çilek ve Kahve çeşitleri ile 500ml prizma ambalajlarda tüketici ile buluşarak %61 pazar payı ile kategorinin pazar lideri olarak konumlanıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.