Üreten kadın ve Başkan Çiçek!

Yönetici olmak zordur ama yerel yönetici olmak daha da zordur.

İlişkiler çok sıkıdır, sorunlar diz boyudur ve her an, her dakika insanlara yaptıklarınızla veya yapamadıklarınızla ilgili hesap verme, izahta bulunma zorunluluğunuz vardır.

Yani birilerinin düşündüğü gibi, seçildikten sonra belediye başkanlığı koltuğuna oturup şöyle bir keyif çay dahi içemezsiniz.

O çayı içerken makam odasında tek başına olsanız bile, size güvenen, sizden hizmet bekleyen ve sizinle görüşmek isteyenler kafanıza bin bir tane soru ve sorun bırakmıştır.

Keyifli çayınızın her yudumu, çözmeye çalıştığınız her bir sorunun karşılığı gibi akar gider.

Ama eğer ki seçildiğiniz yerdeki insanları tanıyor, seçildiğiniz yerin öncelikli sorunlarını biliyor ve seçildiğiniz yerde nelerin yapılması gerektiğini biliyorsanız işte o zaman çayınızın yanında tatlı var demektir ve her yudum çayınız, yaptığınız işlerle size tatlı gelir demektir.

Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, çayını tatlı şekilde yudumlayabilen ender belediye başkanlarından birisi ve öyle de olacaktır.

Başkan Çiçek, geçtiğimiz yerel seçimlerde belediye başkanı olmadan önce Menderes'in bir mahallesinde muhtardı.

Muhtarlar Derneği’nin de başkanıydı.

Yerel yönetim anlayışından vazgeçtim, Menderes’in ne olduğunu, ne olması gerektiğini ve nelere ihtiyacı olduğunu en iyi bilenlerden birisiydi.

Muhtarlık dediğiniz şey yerel yönetimin en dip yeridir ve ilişkiler daha sıkıdır, sorunlar daha bilinçlidir ve çözümlerin daha çok düşünülür olduğu bir yerdir.

Başkan İlkay Çiçek, Menderes’in en büyük sorununun, üretimden gelen gücünün yeterince kullanılmadığının gayet iyi bilincinde.

Her yıl gelişen, her yıl değişen Menderes’in üretimden yana da her yıl daha güçlenmesi gerektiğini biliyor.

Bu nedenledir ki, ilk ziyaretlerini, ilk dinlemelerini, ilk düşüncelerini ve ilk hizmetlerini Menderes’te üretenlere, üretip Menderes'e maddi manevi güç kazandıranlara yapıyor.

Muhtar olarak çalışıp, Başkan olarak Menderes’e hizmet etmeye devam ederken de doğal olarak Menderes’teki kadınların üretime katacakları gücün en iyi farkında olan kişi.

Gümoz Kadın Kooperatifi’ni ziyaret edip, kadınların ürettiklerinin daha da çok artması için desteğini maddi ve manevi olarak koyacağını gösterdi.

Menderes’te özellikle kadınların üretime katılmalarının, Menderes’e daha çok katkı koyacağının bilincinde olan Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, Menderes’te kendisi gibi düşünen, çalışan ve üreten kadınların varlığını çoğaltmaktan yana iradesini net şekilde ortaya koydu.

Yerel yöneticilik zordur! En zoru da yerel yöneticilik, başkanlık yaptığınız yerde neredeyse atıl vaziyette duran ama imkan verildiğinde, yol gösterildiğinde çok büyük kaynak olan kadınların varlığını tespit etmek, onları ortaya çıkarmaktır.

Başkan Çiçek, bu gücü en iyi görenlerden, en iyi bilenlerden, en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerden.

Menderes ‘in Belediye Başkanı, Menderes’teki kadınların varlığının daha da çok hissedilmesi için yeterli bir sebep.

Bu sebebi iyi değerlendirmek gerek.

Başkan İlkay Çiçek’i iyi dinleyip, iyi anlayıp, ona destek olmak, onunla birlikte yol yürümek, çalışmak ve üretmek gerek.

Başkan İlkay Çiçek gibi!

gntd-mlxgaaiu9t.jpeg

gnduwvzwsaa2yhn-001.jpeg

goazh-fxiaafhzd-001.jpeg

gntoej6xkaadgjm-001.jpeg

gnjfug7xsaajbg4-001.jpeg

gnot400xwaavphf-001.jpeg

gm-vyzyw4aavq97-1-001.jpeg

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.